Nagrzewnica z funkcją kotła

Nagrzewnica PEREKO NP łączy w sobie cechy nagrzewnicy i kotła grzewczego. Posiada korpus wodny [1] oraz wymiennik powietrzny [2], co umożliwia szybkie ogrzewanie pomieszczeń i uzyskanie ciepłej wody użytkowej.

Niskie koszty ogrzewania

Nagrzewnica opalana paliwem stałym ogrzewa pomieszczenia tak samo szybko jak nagrzewnice olejowe, jednak koszt eksploatacji jest mierzalnie niższy, więc zakup szybko się zwraca.

Trwała konstrukcja 

Wymiennik ciepła wykonaliśmy z solidnej blachy o grubości 8 mm, dlatego dajemy 3 lata gwarancji na sprawne działanie urządzenia i aż 10 lat na połączenia spawalnicze.

Wysoki komfort obsługi

Pracą nagrzewnicy NPW kieruje nowoczesna automatyka. Sterownik LOGIC  [3] reguluje moc urządzenia poprzez płynne dobieranie prędkości obrotów wentylatora [4]. W tym samym czasie steruje pracą pompy c.o./c.w.u. Szerokie drzwiczki zasypowe [5] ułatwiają załadunek paliwa oraz czyszczenie komory spalania [6]. Temperaturę powietrza można regulować w zakresie od 40 do 100°C, a temperaturę wody użytkowej maksymalnie do 80°C.

Urządzenie wielopaliwowe

W nagrzewnicy NPW można spalać wszystkie paliwa stałe. Proces spalania odbywa się na dwa sposoby:

  1. poprzez pracę podajnika [7] wraz z zasobnikiem opału [8],
  2. poprzez bezpośredni zasyp opału na ruszt żeliwny [9].

Nagrzewnica NPW dostępna jest zarówno w wersji z podajnikiem, jak i bez niego. Zastosowanie podajnika ogranicza obsługę urządzenia do minimum – podczas spalania ekogroszku kamiennego, ekogroszku brunatnego, pelletu, owsa i miału węglowego – pozostałe paliwa można spalać na ruszcie żeliwnym, tak jak w wersji bez podajnika.

Paliwo podstawowe:
EKOGROSZEK, MIAŁ, PELET, OWIES

Ekogroszek to węgiel o granulacji 5-25 mm przeznaczony do nowoczesnych kotłów z podajnikiem retortowym. Charakteryzuje się wysoką wartością opałową oraz niską zawartością siarki i popiołu. Produkt ten powstaje z wyselekcjonowanych węgli o najlepszych parametrach.
Miał węglowy charakteryzuje się podobnymi właściwościami do węgla kamiennego, jednak jego cena jest znacznie niższa. Paliwo to ma postać drobnego granulatu, który można stosować jako uzupełnienie innego paliwa stałego lub samoistnie. Pelet to sprasowana biomasa, powstająca z odpadów drzewnych. Produkowany jest w postaci granulek o długości kilku centymetrów. Posiada wysoką wartość opałową i małą wilgotność. Nie brudzi, ma przyjemny zapach, jest łatwy w transporcie i przechowywaniu. Owies spala się łatwo dzięki zawartości łuski i tłuszczu oraz wysokiej wartości opałowej. Można go w łatwy sposób magazynować i transportować. Spalanie nie jest szkodliwe dla środowiska, gdyż nie są emitowane szkodliwe gazy cieplarniane. Efektem spalania jest niewielka ilość popiołu – do wykorzystania jako nawóz.

Parametr Jedn. Model
50 100
Wymiary Wysokość [mm] 2100 2200
Szerokość [mm] 1600 1800
Głębokość + Podajnik [mm] 900 + 700 1000 + 1000
Średnica wylotu spalin [mm] 200 245
Moc cieplna* [kW] 25 – 50 100
Kubatura ogrzewanego obiektu** [m³] ≤ 2273 ≤ 4545
Pojemność zasypowa kosza [dm³] 300 900
Wymagany ciąg kominowy*** [Pa] 30 – 50
Zasilanie / Moc [V/W] 230 / 2 x 0,75 kW + 200 W
Masa urządzenia [kg] 850 1500
Kocioł spełnia wymagania 
ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW 
z dnia 1 sierpnia 2017 r. 
w sprawie wymagań dla kotłów na paliwa stałe
tak
Sterowanie sterownik SP44
Dodatkowo w standardzie awaryjny ruszt żeliwny
Palnik PSQ / PSR
Gwarancja
  • 10 lat gwarancji na szczelność spoin
  • 3 lata gwarancji na szczelność wymiennika
  • 2 lata gwarancji na podzespoły
*maksymalna temperatura wody w kotle – 95°C; **dla wysokości pomieszczeń 2,5 m i izolacji styropianem 15 cm (q = 55 W/m²); ***PN-EN 12809, PN-EN 303-5:2002;
Producent zastrzega sobie prawo do zmian konstrukcyjnych.