QmPell - kocioł na pellet

Ekologiczne ogrzewanie na każdą kieszeń

Kocioł QmPell został zaprojektowany z myślą o ogrzewaniu, które jest nie tylko przyjazne środowisku naturalnemu, ale i budżetowi rodzinnemu. Kocioł wykonany jest z zachowaniem najwyższych standardów, a innowacyjna myśl technologiczna zastosowana w konstrukcji zarówno wymiennika [1], jak i systemu podawania paliwa [2] sprawia, że kocioł jest jednym z najbardziej konkurencyjnych urządzeń na rynku pod względem finansowym. Doświadczenie, jakie posiadamy, pozwoliło na zaprojektowanie kotła ekologicznego – spełniającego najbardziej rygorystyczne wymagania europejskie – ale przede wszystkim będącego opcją dla eko-użytkowników z mniej zasobnym portfelem. Konstrukcja kotłów jest bardzo prosta, ale jednocześnie wytrzymała i jakościowo niezawodna. Podobnie jak to ma miejsce w innych seriach kotłów, w przypadku kotła QmPell zastosowano stal kotłową o grubości 6 mm oraz inteligentny system sterowania.

Wysoka jakość i efektywność pracy

Seria QmPell to innowacyjne osiągnięcie w dziedzinie kotłów na paliwa stałe pod względem wydajności, automatyzacji obsługi i troski o środowisko naturalne w odniesieniu do ekonomii zakupu i eksploatacji. Ergonomiczna budowa urządzenia pozwala na dostosowanie odpowiedniego rozmieszczenia kotła niezależnie od wielkości kotłowni, ograniczając przy tym straty cieplne. Wysoka wydajność urządzenia oraz zminimalizowana potrzeba czyszczenia, zostały osiągnięte dzięki nowej konstrukcji wymiennika ciepła. Granulki peletu drzewnego wypalają się niemal całkowicie, pozostawiając niewielkie ilości popiołu, Wysoka wartość energetyczna peletu w połączeniu z funkcją automatycznego zapłonu, płynną regulacją mocy oraz niskim poborem prądu wpływają dodatkowo na ekonomiczną pracę kotła.

Obsługa ograniczona do minimum

Pracę urządzenia kontroluje nowoczesny system sterowania COBRA 2 [3] z płynną regulacją, który obsługuje 3 pompy (c.o., c.w.u oraz podłogową), siłownik zaworu mieszającego oraz ogranicznik temperatury (STB). Ponadto odpowiada on za uruchomienie kotła, kontrolowanie poziomu mocy i czyszczenie. Automatyczna zapalarka [4] umożliwia samoczynne rozpalenie w dowolnym, wskazanym przez użytkownika momencie. W przypadku braku dostawy prądu bezzwłocznie po jego przywróceniu kocioł może kontynuować pracę, ponieważ wszystkie ustawienia są zapisywane w pamięci systemu. Wydłużony czas bezobsługowej pracy kotła został osiągnięty dzięki zastosowaniu specjalnej technologii mieszania paliwa w komorze paleniskowej. Innowacyjna metoda spalania nadciśnieniowego chroniąca przed cofnięciem płomienia oraz stały monitoring temperatury gwarantują podwyższone bezpieczeństwo użytkowania.

Paliwo podstawowe: PELET

Pelet to sprasowana biomasa, powstająca z odpadów drzewnych. Produkowany jest w postaci granulek o długości kilku centymetrów.
Posiada wysoką wartość opałową i małą wilgotność. Nie brudzi, ma przyjemny zapach, jest łatwy w transporcie i przechowywaniu.

wysoka moc
przy niewielkich gabarytach

Kotły PEREKO posiadają wysoką moc grzewczą przy stosunkowo niewielkich gabarytach. Oznacza to możliwość instalacji również w mniejszych kotłowniach.

łatwe
czyszczenie

Poziome półki wymiennika pozwalają na łatwe czyszczenie wnętrza kotła.

intuicyjna obsługa
sterownika

Profesjonalny sterownik indywidualnie dostosowany do każdego kotła. Jego obsługa nie wymaga od użytkownika posiadania specjalistycznej wiedzy.

innowacyjny system podawania

Podawanie paliwa do paleniska (model 8 kW) – grawitacyjne co zmniejsza w sposób znaczny ryzyko usterki.

możliwość obsługi
przez internet

Dodatkowy moduł pozwala na sterowanie pracą kotła przez internet.

Parametr Jedn. Model kotła
8
Wymiary D [mm] ∅ 127
H [mm] 1330
H1 [mm] 936
H2 [mm] 90
L [mm] 522
L1 [mm] 294
L2 [mm] 78
S [mm] 430
Zakres mocy cieplnej* [kW] 2,7 – 8
Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń** [m²] 100 – 120
Klasa kotła wg PN-EN 303-5:2012 5
Sprawność cieplna wg PN-EN 303-5:2012 [%] 89,9
Paliwo podstawowe Pelet drzewny
Zużycie paliwa dal mocy nominalnej przy wartości opałowej 17 MJ/kg [kg/h] 2,08
Stałopalność [h]
Pojemność zasypowa kosza [dm³] 38
Pojemność wodna kotła [dm³] 40
Masa kotła bez wody [kg] 180
Wymagany min. ciąg kominowy*** [Pa] 20
Temp. spalin Moc nominalna [°C] 141,46
Moc minimalna 84,88
Strumień masy spalin Moc nominalna [g/s] 7,09
Moc minimalna 2,7
Maksymalne ciśnienie robocze [bar] 2
Temperatura wody na zasilaniu [°C] min. 57 / max. 85
Opory przepływu wody przy mocy nominalnej ΔT=10K [mbar] 43
ΔT=20K 47, 3
Zasilanie / Moc [V/W] 230/50Hz
Klasa energetyczna A+
*maksymalna temperatura wody w kotle – 95°C; **dla wysokości pomieszczeń 2,5 m i izolacji styropianem 15 cm (q = 55 W/m²); ***PN-EN 12809, PN-EN 303-5:2012;
Producent zastrzega sobie prawo do zmian konstrukcyjnych.